PRZYGOTOWANIE PROTESTU W KONKURSIE OFERT PODMIOTU LECZNICZEGO NA UDZIELANIE ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH
DZIAŁ: PRAWO MEDYCZNE
PODSTAWA PRAWNA:
PRZEPISY POWIĄZANE:
art. 26 ust. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej.
§
Zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy o działalności leczniczej, podmiot leczniczy może udzielić zamówienia na udzielanie świadczczeń zdrowotnych innemu podmiotowi wykonującemu działalność leczniczą lub osobie posiadającej uprawnienia zawodowe z zakresu medycyny. Zgodnie z art. 26 ust. 3 ustawy o działalności leczniczej, udzielenie zamówienia następuje w trybie konkursu ofert. Do konkursu ofert stosuje się przepisy ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, które zostały wskazane w art. 26 ust. 4 ustawy o działalności leczniczej.
Zgodnie z art. 152 ust. 1 ustawy o świadczeniah opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, świadczeniodawcom, których interes prawny doznał uszczerbku w wyniku naruszenia zasad przeprowadzania postępowania w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, przysługują środki odwoławcze, w tym protest, o którym mowa w art. 153 ustawy. Przepisy przewidują pewne wyjątki, środki odwoławcze nie przysługują wobec czynności wyboru trybu postępowania, braku niedokonania wyboru świadczeniodawcy lub unieważnienie postępowania w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.
Zgodnie z art. 153 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, środek odwoławczy o nazwie "protest" przysługuje uczestnikom konkursu ofert w trakcie trwania tego konkursu, przed jego zakończeniem. Protest powinien być wniesiony do komisji przeprowadzającej konkurs ofert w ciągu siedmiu dni roboczych, licząc od dnia, w którym dokonano czynności, której prostest dotyczy. Komisja rozpatruje i rozstrzyga protest w ciągu 7 dni od dnia jego otrzymania i udziela pisemnej odpowiedzi składającemu protest. W przypadku uwzględnienia protestu, komisja powtarza zaskarżoną czynność. Brak uwzględnienia protestu wymaga pisemnego uzasadnienia. Informację o wniesieniu protestu i jego rozstrzygnięciu niezwłocznie zamieszcza się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej podmiotu leczniczego udzielającego zamówienia. Do czasu rozpatrzenia protestu postępowanie w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej ulega zawieszeniu.
§
REZULTAT WYKONANIA USŁUGI:
Plik elektroniczny zawierający treść protestu wraz z uzasadnieniem
USŁUGA OBEJMUJE:
uzyskanie od Klienta szczegółowych informacji i dokumentów w sprawie.
przygotowanie i odebranie od Klienta pełnomicnictwa do wniesienia protestu.
przygotowanie treści protestu wraz z uzasadnieniem.
konsultacja z Klientem, wprowadzanie poprawek i zmian.
wniesienie protestu do komisji konkursowej.
USŁUGA NIE OBEJMUJE:
przygotowania innych dokumentów niż powyżej wymienione;
osobistej reprezentacji przed komisją konkursową;
- o ile strony nie umówiły się także na ich wykonanie.
ADRESACI:
Podmioty lecznicze, osoby wykonujące indywidualną praktykę w zawodach medycznych, lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni.
§
Usługa zostanie wykonana w sposób zdalny, poprzez kontakt z Klientem za pomocą poczty elektronicznej, połączeń telefonicznych lub innych metod kontaktu na odległość.
Pliki, będący rezultatem wykonania usługi, zostaną przesłane pocztą elektroniczną w formacie edytora tekstów (np. .doc, .docx lub podobne), nadającego się do edytowania przez Klienta.
Informacje zawarte na tej stronie nie stanowią oferty ani zobowiązania do przyjęcia przez Kancelarię sprawy określonego rodzaju.
Warunki wykonywania usługi określa umowa zawierana przez Strony. Kancelaria przesyła ofertę i wzór umowy na życzenie Klientów i potencjalnych Klientów, odpowiednio wcześniej przed zawarciem umowy. W tym celu uprzejmie prosimy o kontakt.
Cena usługi jest uzgadniana indywidualnie w umowie Stron. Cena jest zależna m.in. od nakładów pracy wymaganych do wymagania usługi. To wymaga ustalenia przez Kancelarię możliwie najbardziej szczegółowych informacji o okolicznościach sprawy. Uprzejmie prosimy o przesłanie opisu sprawy z wykorzystaniem formularza w zakładce KONTAKT, wiadomości email lub połączenia telefonicznego.
W celu skontaktowania się z Kancelarią możesz także przesłać swój adres email przy pomocy poniższego formularza, na który wyślemy informacje związane z usługą. Aby skorzystać z formularza musisz zaakceptować postanowienia Regulaminu.
Protest w zamówieniach podmiotu leczniczego, sprzeciw wobec czynności w konkursie ofert na świadczenia zdrowotne, protest w zamówieniach medycznych, protest w prawie medycznym, protest w zamówieniach publicznych szpitala.