§1
[Przedmiot regulacji]
Regulamin określa warunki nieodpłatnego udostępniania oraz sprzedaży treści cyfrowych z wykorzystaniem strony internetowej www.welawyou.net
Regulamin wydawany jest na podstawie i w związku z następującymi przepisami:
art. 8 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w zakresie w jakim dotyczy usług świadczonych drogą elektroniczną.
art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, w zakresie w jakim reguluje warunki sprzedaży treści cyfrowych za pośrednictwem strony.
Regulamin Newslettera stanowi integralną część Regulaminu Strony. Pozostałe części Regulaminu Strony to:
Regulamin Newslettera - zawiera informacje o świadczeniu elektronicznej usługi newslettera.
Polityka prywatności - zawiera informacje o przetwarzaniu danych osobowych, które związane jest z korzystaniem z usług elektronicznych świadczonych za pomocą Strony.
Polityka cookies - zawiera informacje o niewielkich plikach, które mogą być umieszczane w urządzeniach Użytkowników w związku z korzystaniem ze Strony, o których mowa w art. 173 ustawy - Prawo telekomunikacyjne.
Informacja o szczególnych zagrożeniach związanych z korzystaniem z usług świadczonych drogą elektroniczną, których określenie jest wymagane na podstawie art. 6 pkt. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
§ 2
[Definicje]
Słowa zawarte w treści Regulaminu, które rozpoczynają się wielką literą, otrzymują następujące definicje:
STRONA - strona internetowa dostępna pod adresem www.welawyou.net
USŁUGODAWCA - Kancelaria Prawna WELAWYOU - przedsiębiorstwo prowadzone przez przedsiębiorcę działającego pod firmą Bartłomiej Kobyliński - usługi prawne z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 11/88, email: kancelaria@welawyou.net, NIP: 4960243985, tel: +48 500 587 302 (koszt połączenia wg. taryfy operatora).
UŻYTKOWNIK - każda osoba, która uzyskuje dostęp do Strony.
USŁUGOBIORCA - każda osoba, która korzysta z usług świadczonych drogą elektroniczną, udostępnionych na Stronie.
USŁUGI - następujące usługi świadczone drogą elektroniczną, za pośrednictwem Strony: obsługi procesu sprzedażowego, newsletter, formularz kontaktowy.
TREŚĆ CYFROWA - dane wytwarzane i dostarczane w postaci cyfrowej. W szczególności mogą to być wzory umów, opinie i opracowania prawne, analizy biznesowe, a także innego typu dokumenty, nagrania audio i audiowizualne. Pojęcie to należy odnosić zarówno do treści cyfrowych udostępnianych nieodpłatnie, jak i oferowanych do sprzedaży.
PRODUKT - treść cyfrowa, która oferowana jest do sprzedaży za pośrednictwem Strony.
KUPUJĄCY - Użytkownik, który dokonuje zakupu Produktów przez Stronę.
UMOWA - umowa o dostarczenie treści cyfrowej, na podstawie której Usługodawca, za wynagrodzeniem, udziela Kupującemu licencji do Produktu oraz dostarcza jego pliki w formie elektronicznej.
KONSUMENT - Kupujący, który zawiera Umowę w celach niezwiązanych bezpośrednio z jego działalnością gospodarczą lub zawodową.
§ 3
[Nieodpłatne udostępnianie treści cyfrowych]
Usługodawca za pomocą Strony udostępnia nieodpłatnie treści cyfrowe.
Usługodawca stosuje oznaczenia odróżniające treści cyfrowe udostępniane nieodpłatnie i Produkty oferowane do sprzedaży, a także rozwiązania techniczne zapobiegające przypadkowemu lub nieuprawnionemu dostępowi do treści odpłatnych.
Jeżeli do treści cyfrowej nie załączono postanowień odmiennych, Usługodawca udziela Użytkownikom licencji do nich na zasadzie CC BY-NC 4.0, co oznacza, że mogą być kopiowane, rozpowszechniane i adaptowane w celach niekomercyjnych, pod warunkiem wskazania ich autorstwa.
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za zawartość nieodpłatnie udostępnianych treści cyfrowych, w szczególności zaś za ich aktualność, zgodność z prawem, poprawność, trafność zastosowania w indywidualnych sytuacjach, a także szkody z tego wynikające. Usługodawca podkreśla, że każda sprawa prawna jest inna i wymaga indywidualnej konsultacji prawnej. Usługodawca odradza stosowanie zamieszczonych na Stronie treści, w tym wzorów dokumentów prawnych, bez uprzedniej konsultacji z prawnikiem.
Przed pobraniem nieodpłatnej treści cyfrowej Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z treścią niniejszego regulaminu i zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień.
§ 4
[Obsługa procesu sprzedażowego]
Usługodawca świadczy za pomocą Strony następujące usługi drogą elektroniczną: obsługi procesu sprzedażowego, newsletter, formularz kontaktowy. Warunki usług newslettera i formularza kontaktowego określone zostały w Regulaminie Newslettera i Regulaminie Strony. Przepisy tego Regulaminu dotyczą elektronicznej obsługi procesu sprzedażowego.
Usługa elektronicznej obsługi procesu sprzedaży ma na celu doprowadzenie do zawarcia Umowy, zgodnie z którą Usługodawca udziela Kupującemu licencji do Produktu i dostarcza jego pliki w formie elektronicznej, a Kupujący zobowiązuje się do zapłaty ceny Projektu.
Warunkiem rozpoczęcia świadczenia usługi elektronicznej obsługi procesu sprzedażowego jest kliknięcie przez Użytkownika hiperłącza (buttonu) “kup teraz” lub równoważnego, zamieszczonego przy Produkcie. Kolejne etapy procesu sprzedażowego obejmują wprowadzenie danych Kupującego, wybór metody płatności oraz ekran podsumowania.
Zakończenie świadczenia usługi elektronicznej obsługi procesu sprzedażowego następuje poprzez kliknięcie przez Użytkownika hiperłącza (buttonu) “kup z obowiązkiem zapłaty” lub równoważnego, a także zaakceptowaniem zgód na stosowanie Regulaminu i Polityki Prywatności, a także na dostarczanie treści cyfrowych w okolicznościach powodujących utratę prawa do odstąpienia od umowy, poprzez zaznaczenie odpowiednich pól wyboru (checkbox).
Do momentu kliknięcia hiperłącza “kup z obowiązkiem zapłaty”, Użytkownik może zrezygnować z korzystania z usługi elektronicznej obsługi procesu sprzedażowego, jednocześnie rezygnując z zakupu Produktu, bez ponoszenia kosztów z tym związanych. Warunkiem jest kliknięcie hiperłącza “rezygnuj” lub analogicznego, zamieszczonego na każdym ekranie procesu elektronicznej obsługi sprzedaży, bądź też porzucenie tego procesu, poprzez wyjście ze Strony.
§5
[Umowa o dostarczenie treści cyfrowej]
Sprzedaż Produktu oznacza odpłatne udzielenie Użytkownikowi licencji do wykorzystywania danych, składających się na Produkt, zgodnie z zasadami, o których mowa w tym Regulaminie.
Warunkiem zawarcia Umowy jest kliknięcie przycisku “kup z obowiązkiem zapłaty” lub równoważnego, a także uprzednie zaakceptowania pól wyboru: zgody na stosowanie Regulaminu i Polityki Prywatności, a także na dostarczanie treści cyfrowych w okolicznościach powodujących utratę prawa do odstąpienia od umowy.
Użytkownik może wybrać sposób zapłaty za pomocą serwisów płatności, dostarczanych przez podmioty trzecie. W takim przypadku, warunkiem wykonania umowy tej usługi jest otrzymanie pozytywnej odpowiedzi z systemu płatności. Zasady korzystania z usług płatniczych, dostarczanych przez takie podmiotu, określają ich regulaminy.
Kupujący może uiścić cenę za Produkt również w postaci przelewu na rachunek Usługodawcy. W takim przypadku, zapłata powinna nastąpić w ciągu 14 dni od zakupu Produktu przez Stronę. W przypadku braku zaksięgowania ceny Produktu na rachunku Usługodawcy w terminie 14 dni, Usługodawca ma prawo poczytywać, że Kupujący od Umowy odstąpił.
Cena jest określona na Stronie, po wybraniu jednego z udostępnionych na niej Produktów. Na Stronie wskazane są ceny brutto, powiększone o należny podatek od towarów i usług (vat). Kupujący, który chciałby otrzymać fakturę, powinien zaznaczyć odpowiednie pole w formularzu, a także podać dane niezbędne do jej wystawienia.
Szczegółowy opis Produktu, zawierający w szczególności ilość i rodzaj dokumentów, które na Produkt się składają, ich zastosowanie lub przydatność, datę określającą stan prawny, a także cenę, jest każdorazowo zamieszczony na Stronie.
Pliki elektroniczne, które składają się na Produkt, są dostarczane w formatach wskazanych w opisie na Stronie, w szczególności .zip, .docx, . doc, .pdf. Do ich otwarcia niezbędne jest posiadanie odpowiedniego oprogramowania, które nie jest dostarczane przez Usługodawcę.
O ile nie wskazano inaczej, Produkty sporządzane są i dostarczane w języku polskim.
Po zawarciu Umowy i zapłaceniu ceny, Usługodawca przesyła Konsumentowi, na trwałym nośniku elektronicznym (plik w formacie .pdf), potwierdzenie jej zawarcia i informację o udzielonej przez Konsumenta zgodzie na dostarczenie treści cyfrowych w okolicznościach powodujących utratę prawa odstąpienia od Umowy.
§6
[Dostawa]
Produkt kupiony za pośrednictwem Strony zostanie dostarczony Kupującemu za pośrednictwem poczty elektronicznej (email), na adres podany podczas zakupu.
W przypadku elektronicznych metod płatności, dostawa Produktu następuje niezwłocznie. W przypadku zapłaty w postaci przelewu na rachunek, dostawa Produktu nastąpi nie później niż w ciągu 2 dni robocze od zaksięgowania ceny na rachunku Usługodawcy.
Dostawa jest nieodpłatna.
§7
[Prawo autorskie do Produktów]
Sprzedaż Produktu oznacza udzielenie Kupującemu nieograniczonej w czasie i terytorium, niewyłącznej licencji do eksploatacji (wykorzystania) plików elektronicznych, składających się na Produkt, na następujących polach eksploatacji (w następującym zakresie):
utrwalania i zwielokrotniania - zapisywania plików elektronicznych w pamięci komputera lub na innych nośnikach elektronicznych, w informatycznych sieciach zamkniętych, wykonywania ich elektronicznych kopii, zmiany formatu plików, wydruku, skanów, fotografii i kserokopii.
wykorzystania w celach zgodnych z przeznaczeniem Produktu, w szczególności do zawarcia umowy, złożenia, uchwalenia lub przyjęcia, a także, w tym zakresie, przekazywania partnerom handlowym, pracownikom, współpracownikom i kandydatom w formie elektronicznej, w tym email, lub tradycyjnej.
wprowadzania zmian, edycji, dostosowywania do potrzeb, celów lub charakteru Kupującego, tłumaczenia, zmiany układu, tworzenia nowych wersji i adaptacji, skrótów lub streszczeń, włączania elementów lub całości do innych utworów.
Jeśli w opisie Produktu nie wskazano inaczej, licencja nie obejmuje, a Kupujący nie ma prawa do:
oferowania Produktu w sprzedaży, najmu użyczenia egzemplarzy, na których został utrwalony, bądź innego rodzaju udostępniania odpłatnie lub darmowo. Licencja do Produktu jest przyznawana wyłącznie Kupującemu i nie obejmuje prawa do sublicencji.
udostępniania Produktu publicznie, w szczególności w Internecie, jeśli Produkt nie jest do tego przeznaczony.
§ 8
[Odpowiedzialność]
Usługodawca ponosi odpowiedzialność za:
dostarczenie Produktu na adres email Kupującego;
kompletność dokumentów, które składają się na Produkt;
zgodność Produktu ze stanem prawnym, obowiązującym na dzień określony w jego opisie;
posiadanie praw autorskich do Produktu w zakresie niezbędnym do udzielenia licencji.
Kupujący rozumie i akceptuje, że Produkty mają charakter wzoru, który może wymagać dodatkowych czynności, w szczególności polegających na dostosowaniu, sprawdzeniu, wprowadzeniu zmian lub innych, w związku z czym Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za:
osiągnięcie efektu prawnego, związanego z wykorzystaniem Produktu, w szczególności, m.in.: skuteczność złożonego wniosku, w tym uwzględnienia zawartych w nich żądań, zabezpieczenie lub realizację zakładanych przez Kupującego interesów prawnych lub finansowych, zawarcie umowy przez kontrahentów Kupującego i inne, a także konsekwencje wynikające z ich braku;
zgodność z potrzebami, celami, charakterystyką lub właściwościami Kupującego, a także dostosowanie Produktu do nich;
spory prawne i pozaprawne, związane z zastosowaniem Produktu, a także wynikające z nich kary i odszkodowania, niezależnie od ich charakteru i źródła;
aktualizację do stanu prawnego, obowiązującego w dniu zakupu, względem wskazanego w opisie Produktu, zgodność z regulacjami wewnętrznymi i innymi przepisami, nie mającymi charakteru prawa powszechnie obowiązującego;
zachowanie w tajemnicy treści plików, składających się na Produkt.
W każdym przypadku, odpowiedzialność finansowa Usługodawcy ograniczona jest do kwoty ceny uiszczonej za Produkt przez Kupującego.
§ 9
[Reklamacje]
Reklamacje związane ze świadczeniem Usług należy składać za pomocą poczty elektronicznej na adres kancelaria@welawyou.net lub pocztą tradycyjną, na adres siedziby Usługodawcy. Usługodawca udziela odpowiedzi na zgłoszone reklamacje w ciągu 14 dni od ich otrzymania.
Reklamacje mogą dotyczyć w szczególności:
działania usługi elektronicznej obsługi sprzedaży, w tym korygowania danych, wprowadzonych przez Użytkownika podczas korzystania z niej;
dostarczenia Produktu;
zgodności treści cyfrowej z Umową.
Reklamacje dotyczące usług płatniczych, udostępnianych przez osoby trzecie względem Usługodawcy, należy zgłaszać do dostawcy tych usług. Usługodawca przekazuje dostarczone mu reklamacje, które dotyczą usług płatniczych do podmiotu ich dostarczającego.
Produkt stanowi treść cyfrową, która nie jest dostarczana na nośniku materialnym. Dostawa Produktu następuje niezwłocznie. W związku z tym Usługodawca informuje, że zgodnie z art. 38 pkt. 13 ustawy o ochronie konsumentów, Kupującemu nie przysługuje prawo do odstąpienia od Umowy w ciągu 14 dni od zakupu.
Kupujący, któremu Produkt nie został dostarczony w ciągu 48 godzin od momentu zapłaty ceny, powinien poinformować o tym Usługodawcę, wraz ze swoimi danymi, podanymi podczas procesu zakupu. Usługodawca dostarczy Produkt ponownie w terminie nie dłuższym niż czas rozpatrzenia reklamacji.
W razie niezgodności Produktu z Umową, Konsument jest uprawniony do żądania od Usługodawcy doprowadzenia Produktu do zgodności z Umową, a w przypadku gdy jest to niemożliwe, bądź nie następuje, może także złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od Umowy, zgodnie z ustawą o prawach konsumenta.
Po rozpatrzeniu reklamacji, Użytkownik może skorzystać z systemu rozwiązywania sporów, określonych w ustawie z dnia 23 września 2016 r. o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Podmiotem uprawnionym do rozwiązywania sporów jest Inspekcja Handlowa, www.wiih.org.pl. Konsumenci mają również prawo do skorzystania z alternatywnych metod rozwiązywania sporów za pośrednictwem platformy ODR dostępnej pod adresem: https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main.home.show&lng=PL.
Rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę, a także skorzystanie z alternatywnej metody rozwiązywania sporu, nie wyłącza możliwości skierowania przez Konsumenta sprawy do sądu, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
§10
[Postanowienia końcowe]
W zakresie nieuregulowanym stosuje się postanowienia Regulaminu Strony oraz dokumentów, stanowiących jego integralne części.
Usługodawca ma prawo do zmiany Regulaminu z ważnych przyczyn, w szczególności z powodu zmian technologicznych, wpływających na działanie Strony, bądź też zmian prawnych, oddziałujących na treść Regulaminu. Regulamin, po zmianach, zostanie opublikowany na Stronie, wraz z datą, kiedy wchodzi w życie. Zmiany Regulaminu nie mają wpływu na umowy sprzedaży Produktów, które zostały zawarte przed wejściem w życie zmiany.
Regulamin wchodzi w życie z dniem 31 sierpnia 2024 r.